- Kaip 4 lygmenys ir 6 jų poros siejasi su nežinojimu ir žinojimu?
Gyvenimo knyga
Gyvenimo knyga yra viena pusė apytakos, būtent tai, kas joje išsakyta, išreikšta.
- Gyvenimo knyga išsako kaip mes, paskiri asmenys, gyvename viena, juk bendra knyga.
- Gyvenimo knyga susideda iš 12 = 1+4+6+1 požiūrių nusakančių išgyvenamą santvarką.
- Gyvenimo knyga susideda iš žinojimo ir nežinojimo, tai yra, iš žinojimo ir tų žinių taikymo.
Gyvenimo knygos rašymas ir skaitymas
- Gyvenimo knygą rašome savo išgyvenimais, o Dievas juos skaito. Jis skaito savo klausimu, savo tyrimu, ar Dievas būtinas? kuria jisai šią knygą atvėrė. O mes rašome savo atsakymais, jog Dievas būtinas. Tačiau tikslas yra tapti savo knygos skaitytojais ir tokiu būdu gyventi viena su Dievu. Tad gyvenimo knyga išsako, kaip mes kiekvienas sutampame su Dievu, tad su visais.
- Žmogaus laisvė yra savo dėmesiu rinktis tarp galimybių. Jis tokiu būdu rašo savo gyvenimo knygą. O Dievo meilė yra, išvirkščiai, apžvelgti visas galimybes. Jis tokiu būdu skaito, ar jisai būtinas?
Gyvenimo knygos sandara
- Gyvenimo knygos keturis skyrius reikėtų sieti su keturiomis apytakomis.
- Pirmasis skyrius išsako požiūrį kuriuo mes gyvename, juk jisai turi šešis atvaizdus (antras skyrius turi šešis poskyrius).
- Paskutinis skyrius išsako požiūrį kuriuo Dievas gyvena, nes jis turi keturis atvaizdus (trečias skyrius turi keturis poskyrius).
- Taip mąstant, reikėtų sieti:
- pirmą poskyrį su meilės mokslu,
- antrą su žinojimo rūmais,
- trečią su pasirinkimų malūnu
- ketvirtą su Dievo šokiu.
- Amžinas gyvenimas (gyvenimo lygtis) slypi kiekvienoje neišrašytos knygos dalyje. Nerašoma knyga apima keturis blogojo vaiko (gyvenimo) požiūrius ir keturis gerojo vaiko (amžino gyvenimo) požiūrius. Amžinas gyvenimas glūdi trejybės rate ir taip pat Dievo savarankiškume, jo vienume.